Advent 1. vasárnapja B év

Ezen a vasárnapon ajánlatos a Kegyelem nektek és békesség... köszöntést alkalmazni a szentmise kezdetén, hiszen a Szentlecke is ezzel kezdődik (1Kor 1,3).
Amennyiben Advent 1. vasárnapján hosszabb a bevonulás, illetve megtartják az adventi koszorú megáldásának és a gyertyagyújtás hagyományát, úgy ajánlatos énekelni a Rorate coeli kezdetű válaszos éneket, amelynek szövege Iz 64 fejezetére utal, amely ebben az évben a szentmise olvasmánya is egyben (Iz 63,16b-17.19b.64,1.2b.3-8).
Rorate caeli responzoriális vonulási ének
A gyertyagyújtás szertartása kiegészíthető W. Byrd: Ne irascaris Domine kezdetű motettájával a Cantiones Sacrae gyűjteményből
W. Byrd: Ne irascaris
Ősi szokás szerint a mai napon kiosztahtók a borbálaágak, amelyeket a gyerekek december 4-én vízbe helyeznek, hogy azok december 24-re kivirágozzanak. Bővebben Bálint Sándor, Ünnepi kalendárium 1. 25. old.

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük